Aż sześć goli i wysokie wyjazdowe zwycięstwo Groningen

Aerovista Luchtfotografie/Shutterstock
Zawodnicy SBV Excelsior przegrali przed własną publicznością z FC Groningen 2:4 (1:2) w piątkowym meczu 11. kolejki holenderskiej ekstraklasy.
Prowadzenie objęli goście. W 26. minucie Mimoun Mahi zaskoczył golkipera SBV Excelsior strzałem z pola karnego. Zaledwie trzy minuty później było 0:2 po tym jak Ricu Doan przyjął piłkę tyłem do bramki, ograł rywala i trafił do siatki.
Jeszcze przed przerwą gospodarze strzelili kontaktowego gola. Ryan Koolwijk wpisał się na listę strzelców po efektownym strzale.
Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, w 51. minucie Mateo Cassierra sprytnym strzałem zaskoczył Sonny'ego Stevensa i FC Groningen prowadziło już 3:1.
Gospodarzy to jednak nie podłamało i w 59. minucie Luigi Bruins wykorzystał rzut karny. Piłkarze SBV Excelsior dążyli do wyrównania, ale w 75. minucie czwartą bramkę zdobyli przyjezdni, a na listę strzelców wpisał się Jannik Pohl.
SBV Excelsior ma na koncie 12 punktów i zajmuje obecnie 10. miejsce w ligowej tabeli, z kolei FC Groningen z dorobkiem 7 "oczek" plasuje się na 17. pozycji.
Jakub Kreśliński02 Nov 2018 · 21:57