"Badaliśmy Bukowieckiego wiele razy. Wszystkie wyniki były negatywne"

10 wrz 2016 | 07:28 0
"Badaliśmy Bukowieckiego wiele razy. Wszystkie wyniki były negatywne"
Źródło zdjęcia: Zorro2212, wikicommons
Przedstawiciel polskiej Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie poinformował, że badania przeprowadzane przez tą instytucję nie wykazały śladów niedozwolonych substancji w organizmie Konrada Bukowieckiego. Nie daje to jednak stuprocentowej pewności, że utalentowany kulomiot jest czysty.

Portal Sport.pl podał, że Bukowiecki został złapany na stosowaniu dopingu podczas mistrzostw świata juniorów. W jego organizmie miał znajdować się podejrzany stymulant. Według Polskiej Agencji Prasowej nazwa tego środka nie znajduje się na liście zakazanych substancji, ale jego chemiczna budowa jest podobna do specyfików, które pozwalają szybciej spalić tłuszcz.

- Ten zawodnik był badany przez nas wielokrotnie i wszystkie wyniki były negatywne. To oznacza, że my nie wykryliśmy u Bukowieckiego dopingu. Możliwe, że pozytywny rezultat dały badania pobrane przez laboratorium Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych - mówi Michał Rynkowski, dyrektor biura Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie.

Jak ustaliła PAP, Bukowiecki w minionym sezonie był badany ok. 40 razy. Nigdy nie wykryto u niego dopingu. Co więcej IAAF go nie zawiesiło, a jedynie poprosiło o wyjaśnienia. W związku z tym zostaną wysłane do laboratorium odżywki, jakie przyjmował mistrz świata juniorów. Być może były zanieczyszczone.

Bukowiecki jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich lekkoatletów. Jeśli doniesienia o dopingu się potwierdzą, grozi mu dwuletnia dyskwalifikacja.
Źródło: onet.pl, sport.pl
Komentarze
{{comment.created_datetime}}
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Ranking

Promocje bukmacherskie

Bonus 350 PLN dla nowych graczy u najpopularniejszego bukmachera w Polsce
Odbierz bonus 400PLN na start i korzystaj z szerokiej oferty zakładów i wysokich kursów
Wpisz kod 'meczyki' i wpłać min. 100zł, a poza bonusem 100% do 600zł, otrzymasz też dodatkowych 50zł na start!
Postaw pierwszy zakład, a jeśli przegrasz, otrzymasz zwrot utraconych środków. Załóż konto z Meczyków, aby otrzymać 110zł bez ryzyka.
Do góry News Tabela Zawodnicy Dyskusja