Real zdominował Barcelonę! Wygrał 2:0 i zdobył Superpuchar Hiszpanii po raz dziesiąty! [RELACJA]

16 sie 2017 | 21:56 166
Źródło zdjęcia: Marcos Mesa Sam Wordley / Shutterstock.com

Relacja z meczu rewanżowego Superpucharu Hiszpanii pomiędzy Realem Madryt i FC Barceloną.

Koniec meczu! Real Madryt wygrał z FC Barceloną 2:0 na Estadio Santiago Bernabéu, a w dwumeczu zwyciężył aż 5:1.

93' Przed końcem meczu Mascherano zdążył jeszcze zarobić żółtą kartkę za faul na Casemiro.

90' Marcelo z ostrego kąta nie trafia w pustą bramkę! Sędzia tymczasem doliczył trzy minuty.

89' Suarez bezsensownie łapie i pociąga za rękę Casemiro. Dostaje żółtą kartkę.

88' Theo od kilku minut próbuje dobrze dośrodkować z lewej strony, ale jego podania są bardzo niecelne.

87' Casemiro fauluje Roberto. Następne takie przewinienie najprawdopodobniej zakończy się żółtą kartką.

83' Deulofeu próbował przedrzeć się pod bramkę Navasa, lecz piłkę na rzut rożny wybił Ramos. Barcelona nie wykorzystała dobrze stałego fragmentu gry i zacznie Navas.

80' W tym okresie meczu najciekawsze są zmiany. Do ostatniej roszady dochodzi także w szeregach Realu. Schodzi Kroos, wchodzi Ceballos.

77' Kolejna, już ostatnia, zmiana w Barcelonie. Schodzi Alba, na boisku melduje się Digne.

75' Brawa na stadionie. Kibice dziękują za występ Asensio, którego zmienia Theo.

73' Piłkarze nie szczędzą sobie złośliwości:

72' Schodzi Gomes, wchodzi Deulofeu.

71' Barcelona znów próbuje! Strzał Messiego broni Navas, a dobitka Suaeza ląduje na słupku bramki Królewskich!

70' Katalończycy coraz bardziej się niecierpliwią, a Królewscy bawią się piłką.

66' Główką próbował Suarez, ale bardzo niecelnie. Zacznie Navas.

64' Barcelona była bliska zdobycia gola, ale Sergi Roberto nie dopadł do piłki w polu karnym Realu!

62' Schodzi Kovacić, wchodzi Casemiro. A poniżej poprzeczka Messiego:

60' Zamieszanie w polu karnym Barcelony, wreszcie piłka ładuje za linią boczną. Aut dla Realu, który przechodzi do ataku pozycyjnego.

58' Barcelona wyszła wyżej i próbuje atakować, ale na razie bez skutku. W ten sposób może narazić się na kontrę Realu, ale gracze Blaugrany nie mają już nic do stracenia.

57' Suarez dostaje piłkę od Roberto, ale jego strzał z 11 metrów blokuje ofiarnie Varane!

55' Benzema huknął z ostrego kąta, ale broni ter Stegen!

53' Suarez podaje do Messiego, który wpada w pole karne i uderza w poprzeczkę! Było blisko!

50' Mamy pierwszą zmianę w tym meczu. Boisko opuszcza Pique, wchodzi Semedo. Tego pierwszego żegnają głośne gwizdy kibiców Królewskich.

48' Suarez wbił piłkę w pole karne, ale Navas wyjaśnił spokojnie sytuację.

47' Nic się nie zmieniło - Real nadal dominuje, a trenerzy obu klubów nie dokonali żadnych zmian personalnych w przerwie.

Zaczynamy drugą połowę!

23:46 Przerwa! Jeśli kibice Barcelony wierzyli w remontadę, teraz muszą modlić się, by nie doszło do manity. Ich idole nie istnieją na boisku. Real dominuje i zasłużenie prowadzi. Miał 9 strzałów, Barcelona - 1.

44' Benzema w świetnej akcji oddaje strzał, ale piłka przelatuje nad poprzeczką!

43' Real sunie na bramkę Barcelony z każdej strony. Raczej doczekamy się kolejnych goli.

40' Vazquez znów strzela, ale trafia wprost w bramkarza.

39' GOOOOOL!!!! Marcelo z lewej strony do Benzemy, który z kilku metrów skutecznie kończy akcję Realu. Już 2:0!

39' Gra toczy się na połowie Barcelony. Jej obrona czasami wygląda wręcz rozpaczliwie.

36' Wyraźna przewaga Królewskich. Dotychczas widzieliśmy 5 ich strzałów, Barcelony - 1.

33' Vazquez w słupek! Real powinien prowadzić już kilkoma bramkami, ale wciąż jest 1:0!

30' Vazquez zakręcił w polu karnym Barcelony, wyłożył piłkę Kroosowi, lecz Niemiec uderza obok słupka! Mogło być 2:0!

29' Rzut rożny dla Barcelony. Rakitić posyła w pole karne piłkę, która pada łupem obrońców Królewskich.

25' Okazja Asensio! Obrońca Barcelony blokuje strzał z obrębu pola karnego!

22' Vazquez dośrodkowuje, lecz Umtiti wybija piłkę na aut. Chwilę później przy linii bocznej jest faulowany Modrić i Kroos zacznie od rzutu wolnego.

20' Marcelo wpadł z lewej strony w pole karne, podał do Benzemy, lecz jego podanie było zbyt mocne, by Francuz mógł do niego dojść.

19' Na razie przejęła inicjatywę Barcelona. Messi wstrzeliwał piłkę w pole karne, lecz wybili ją gracze Realu.

17' Real wychodził z kontrą, Asensio po starciu z Roberto padł, ale mimo jego żądań sędzia nie sięga po żółty kartonik.

16' Messi próbował kiwać, ale szybkie wyjście Navasa zakończyło jego akcję.

14' Gracze Barcelony chyba powoli dochodzą do siebie po szybkiej bramce Królewskich. Na razie jednak tylko rozgrywają, nie tworzą zagrożenia.

12' Pierwszy strzał Barcelony. Wrzutka w pole karne do Suareza, ale ten wystrzelił piłkę w 50. rząd trybun.

10' Real dominuje, zawodnicy Barcelony ograniczają się do przerywania ich akcji.

7' Barcelona chyba nie wyszła jeszcze na boisko, bo są na nim tylko Królewscy. Zaraz wykonają rzut wolny z bocznej części boiska.

5' ASENSIO! Cudowne uderzenie z kilkudziesięciu metrów! 1:0 dla Realu!

4' Wysoko grają Królewscy. Barcelona nie może wyjść ze swojej połowy, podopieczni Zidane'a stosują skuteczny pressing.

2' Już Real zaczął atakować. Dobra akcja Asensio, który podał w pole karne do Modricia, ale strzał zablokowany. Real przeważa.

Zaczęli!

22:56 Barcelona informuje, że dzisiejszy mecz będzie 200. występem Alby w barwach Blaugrany.

22:52 Mecz sędziować będzie Martinez Sanchez. Miejmy nadzieję, że to nie o nim będziemy mówić najwięcej po zakończeniu spotkania.

22:50 Obie ekipy wystąpią dzisiaj w swych podstawowych strojach.

23:41 Real natomiast zdobył to trofeum dziewięć razy. Jeśli dzisiaj postawi kropkę nad i, będzie świętować dziesiąty tryumf w Superpucharze Hiszpanii.

23:40 Ogółem Superpuchar Hiszpanii dotychczas padł łupem Barcelony dwunastokrotnie.

23:33 Real ostatni raz to trofeum zdobył w 2012 roku, kiedy okazał się lepszy od Barcelony.

22:32 W ubiegłym roku po Superpuchar Hiszpanii sięgnęła FC Barcelona, która dwukrotnie pokonała Sevillę FC - 2:0 i 3:0.

22:30 Ostatnie 4 z 5 Klasyków Real musiał kończyć w 10 po obejrzeniu przez zawodnika Królewskich czerwonej kartki. Być może dlatego na ławce dzisiaj znalazł się Casemiro, który czasami potrafi zagotować się na boisku.

22:25 W Realu z kolei za gole odpowiadać będzie przede wszystkim Karim Benzema. Francuz jednak ostatnio prezentuje formę zbliżoną do dyspozycji Bale'a, który... jest bez formy. Pewnie dlatego Zidane do gry od pierwszych minut desygnował także Asensio i Lucasa.

22:20 W Barcelonie ciężar zdobywania goli spocznie na Messim i Suarezie. Argentyńczyk w pierwszym Klasyku zdobył bramkę z rzutu karnego, natomiast Urugwajczyk wywalczył tę jedenastkę. W jaki sposób - każdy wie. Obyśmy dzisiaj nie byli świadkami oszustw ze strony piłkarzy i wielkich błędów sędziów.

22:15 Podczas meczu powinniśmy być świadkami specjalnej akcji kibiców Królewskich. Gdy na murawie pojawi się skład sędziowski, fani Los Blancos mają machać w ich kierunku białymi chustami na znak protestu przeciwko fatalnemu sędziowaniu w pierwszym Klasyku. Natomiast w 7. minucie meczu usłyszymy gwizdy - to z racji wykluczenia Ronaldo, który oczywiście na co dzień gra z numerem 7 na koszulce.

22:08 Zaskakuje swoim składem Barcelona. Ciekawe, jak poradzi sobie jej druga linia (w niej m.in. Gomes i Rakitić) ze świetnie dysponowaną pomocą Realu.

22:03 W ekipie Realu brakuje Cristiano Ronaldo, zawieszonego za czerwoną kartkę, którą otrzymał w pierwszym starciu.

21:57 A oto ławka rezerwowych Barcelony. Ławka Realu znajduje się na grafice poniżej.

21:56 Poznaliśmy składy obu drużyn. Mała niespodzianka - Zidane posadził na ławce Bale'a, a do gry w pierwszym składzie desygnował Asensio. Obok Bale'a usiądzie Isco, za którego zagra wracający po pauzowaniu Modrić.

Barcelona natomiast musi dzisiaj sobie radzić bez Iniesty, stąd w składzie Barcelony znalazło się miejsce dla S. Roberto.

Źródło: własne/Twitter
Dyskusja 166
17 sie 2017 | 23:00
0
Mama mia co grał Real bardzo mi się podobało.
17 sie 2017 | 16:50
0
A ja postawilem na rzuty różne i mi patalachy z barcelony dobry kupon spierdolily
17 sie 2017 | 16:34
+2
Szybkość, technika, płynność gry i polot - to właśnie Real!!!
17 sie 2017 | 16:31
+1
To była deklasacja. Piłkarze Realu Madryt nie dali szans Barcelonie i mój ukochany klub w rewanżowym spotkaniu o Superpuchar Hiszpanii 2:0, a łącznie w dwumeczu 5:1! Mimo że w składzie Królewskich zabrakło m.in.: Cristiano Ronaldo, zupełnie nie było tego widać. Zespół Zinedine'a Zidane'a od samego początku miał przewagę i wygrał zasłużenie.
17 sie 2017 | 14:37
+1
W pełni zasłużona wygrana której zniszczyć nie mogło to co zawsze niepokoi mnie w grze Realu tzn. przestają grać nieco w 2 polowie ( na szczęście Barcelona grała wczoraj tak słabo że nie mogła tego wykorzystać a jeśli już jakieś sytuacje miała to Navas był czujny )
Asensio to geniusz mimo młodego wieku ale nie to cieszy mnie najbardziej po wczoraj bo że chłopak z Majorki gra jak gra można było dojrzeć w debiutanckim sezonie. Najbardziej cieszy mnie po wczoraj postawa Navasa który chyba faktycznie wrócił do swojej formy oraz co jeszcze ważniejsze są nadzieję że Benzema także powróci do optymalnej formy bo wczoraj grał wszystko co konieczne. Od świetnej gry tyłem do bramki przez dobre przechwyty podczas pressingu oraz powroty do obrony na zwieńczeniem tego wszystkiego bramką kończąc. Co mogę rzec. Hala Madrid y nada mas. Niech nadejdzie nowa złota era Realu
17 sie 2017 | 12:53
+7
Nie komentuje tutaj czesto, bo ciezko znalezc kogos do jakkolwiek merytorycznej dyskusji, ale chce tylko napisac, ze jako kibic Barcy, znając to uczucie tzw. pilkarskiej dominacji, szczerze Wam, kibicom Realu, gratuluje. Rosnie Wam swietny team i zazdroszcze tego uczucia, ktore bedziecie przeżywac przez najblizsze lata. Oczywiscie niektorzy moga powiedziec, ze to nic pewnego. Jasne, w pilce nie ma nic pewnego, ale patrzac na gre Realu w ostatnich miesiacach i na to jak rozwijaja sie wszyscy w druzynie to nie widze tego inaczej. Jeszcze raz gratulacje.
17 sie 2017 | 09:19
-7
Ramos cham. No, ale to wiadomo od dawna.
+4
Pierwszy raz było tak wyraźnie widać przewagę Realu w tym dwumeczu. Barcelona w rozsypce, brak morale, zawodnicy popełniający indywidualne błędy. Tiki taka nie idzie, nie ma poprawy. Jak się Barca nie obudzi, to na jakiekolwiek osiągnięcia w tym sezonie nie ma szans. Messi- mój ulubiony piłkarz, bez formy. Od jakiegoś czasu nie błyszczy on już tak jak kiedyś. Niby w poprzednim sezonie nastrzelał bramek sporo, ale w meczach z najtrudniejszymi rywalami nie błyszczał jak kiedyś, gdy robił kółka swobodnie wokół najlepszych obrońców świata. Coś się zacięło, takie mam wrażenie. A bez Messiego na poziomie sprzed kilku lat i ze starą kadrą i bez wartościowych zmienników.....będzie kicha. Szacunek dla realu, przy takim prowadzeniu i grze, dominacja w Europie na kilka lat, o ile nie wyskoczy ktoś inny. Ale Barca, która przez lata była największym rywalem, jeśli nie przeprowadzi rewolucji z składzie, nie złapie kontaktu z tak grającym RM.
17 sie 2017 | 07:53
+11
Kovacic co zagrał to mega szacun.
17 sie 2017 | 07:48
+15
Jest analiza tego co powiedział Messi do Ramosa. On powiedział "jesteś królem, proszę ciebie o autograf".
17 sie 2017 | 06:53
+5
Real grał jakby na boisku latała z nimi Valencia czy Granada, brawo :)
17 sie 2017 | 06:21
+12
Rogaczu z Katalonii pokłoń się mistrzowi z Madrytu!!!!
17 sie 2017 | 05:08
+11
Asensio no cos pieknego , ten sezon bedzie nasz !
17 sie 2017 | 03:40
+23
Asensio to był transfer życia dla Realu, kosztował jakieś 10 razy mniej niż słynny Paulinho :P, a zapowiada się na następce Ronaldo i pewnie posadzi Bale'a na ławce w tym sezonie. Czekać na news że PSG jest gotowe dać za niego 300 mln xD.
17 sie 2017 | 03:27
+7
Trzeba przyznać że Real obecnie nie ma sobie równych, z ich składu można by zrobić dwie osobne drużyny i obie by pewnie dawały rade w lidze i może nawet w LM :P
17 sie 2017 | 02:41
+6
Pan profesor Real. Hala Madrid
17 sie 2017 | 02:10
+16
To jest kosmos, jak Real potrafi napierdalać przez 90 minut i praktycznie nie widać po nich zmęczenia. Potrafią najszybciej na świecie kilkoma podaniami przejść spod własnej bramki pod pole karne przeciwnika i nawet z mniejszą liczbą zawodników stworzyć zagrożenie. Rotacja składem w dodatku stoi na takim poziomie, że zmiennicy jak Lucas czy Asencio są tak zdeterminowani by pokazać swoją klasę, że nie ustępują piłkarzom o światowej renomie.
17 sie 2017 | 02:03
-73
Real kurwy, Barca królowie
17 sie 2017 | 02:11
+13
Nieźle! 7 komentarzy i już -104. Chyba zacznę prowadzić jakieś statystyki żeby z pełną świadomością powiedzieć, że idziesz na rekord!
17 sie 2017 | 01:49
+21
Ronaldo ma już zmiennika czyli Asensio :) , a dla Ronaldo nawet na plus ma szanse utulić dzieci do snu a Real i tak bez Ronaldo i bale działa lepiej niż Barcelona w najlepszym składzie , Barcelona sprzedała neymara i już można mówić ze w rozsypce
17 sie 2017 | 02:04
+3
Zgadza się. Lewa strona praktycznie nie funkcjonowała. Jak już Suarez schodził do lewej, to w środku była pustka.
17 sie 2017 | 20:11
0
Plus na msc wypada Suarez...jak się z tego podniosą to naprawde szacunek
17 sie 2017 | 01:35
+7
Chcesz dziś wygrywać w futbolu w swoim kraju i europie? Musisz mieć 2 składy - 22. rewelacyjnych piłkarzy - którzy w obojętnie jak dobranym zestawieniu, są w stanie utrzymać wysoki poziom i szybkie tempo gry oraz - co ważniejsze - umieć zwyciężyć.
17 sie 2017 | 01:33
+5
Real Madrid Club de Fútbol - No doubt - Best in the whole world!!!
+29
Jako kibicowi Barcy ciężko się patrzy na to, że Real ze swoich piłkarzy może wystawić dwa składy, z których oba wygrałyby obecnie z Barceloną. Gratulacje dla Królewskich, fenomenalny mecz, w pełni zasłużone zwycięstwo. Jeśli polityka Bartomeu i spółki się nie zmieni to w przyszłym roku Real będzie walczył o superpuchar z inną drużyną. Oby w przyszłości ta rywalizacja była bardziej wyrównana.
17 sie 2017 | 01:46
+14
Jako kibic Realu, powiem , pelen szacunek dla Ciebie , że potrafisz po takim meczychu napisać prawdę !!!
+13
Messi wysłał prośbę o zmianę klauzuli na 90 milionów ;)
17 sie 2017 | 01:31
+2
Brawo Real !!! to co oni graja to jest kosmos. Od dzisiaj jak będę widział w Fifie jakiegoś "magika" to zamiast powiedzieć "o Barca mu się włączyła" będę musiał powiedzieć "oo Real mu się włączył" :D

Real ich zdeklasował w tym dwumeczu. Na pocieszenie kibicom Barcelony, którym zresztą taka lekcja pokory się przyda przypomnę tylko że zanim Real był tu gdzie jest obecnie musiał się najpierw znaleźć tam gdzie jest obecnie Barcelona.
17 sie 2017 | 01:09
+8
Real jak dobrze nastrojone pianino - Zidane, niczym doświadczony pianista rozgrywa swój koncert. Brawo panowie. Brawo.
17 sie 2017 | 01:08
+10
Fajnie zagrali - napawa optymizmem przed sezonem ..ale dwie rzeczy nie powinny sie wydarzyć: 1. 'podanie' piłki Ramosa do Messiego.. nie przystoi legendzie (szczególnie ze nie miał prawa być wku..ony przy tym wyniku) 2. Porownanie redaktorka z Canal plus zespołu do leczenia paliatywnego.. mały człowiek o niskiej inteligencji.. pewnie nieswiadom nawet co powiedział..
17 sie 2017 | 01:05
+7
Jest! Historia się poszerza aż miło :)
17 sie 2017 | 01:03
+5
Co tu duzo mowic. Barcelona jest cienka jak siki pajaka.
17 sie 2017 | 01:01
+15
Dla mnie jako kibica Barcelony powinno boleć to jak wyglądała jej gra, ale szczerze mówiąc bardziej oglądało mi się ten mecz z przyjemnością, bo to co grał Real (zwłaszcza pod koniec pierwszej połowy) to była P-O-E-Z-J-A. Coś pięknego.
Mógłbym zrobić rzeczową analizę, ale ograniczę się tylko do dwóch rzeczy:
1. Asensio - król. W wieku 19 lat piłkarz KOMPLETNY. Ograł się chłopak. Nieoceniony talent.
2. Barca - chyba ciężkie czasy nadchodzą dla kibiców, ale jeszcze nie ma co oceniać. Już widać jak bardzo brakuje Neymara. Pomoc ? To mieliśmy takie coś na boisku ? No i obrona: Umtiti jak zwykle bez zastrzeżeń i muszę przyznać, że ładnie zaprezentował się Semedo mimo, że koledzy jakby go nie zauważali na boisku.
17 sie 2017 | 01:14
0
Tylko Neya ci brakuje ? Chłopie popatrz na ławe Realu, a na naszą - to jest dopiero ku*** przepaść. Nawet jakby Ney był to nic by to nie zmieniło bo ileż można grać non stop tymi samymi zawodnikami. Sku***** brylaty nie robi wgl transferów, Ney odszedł to jest w ciemnej dupie w tym momencie. Nadchodzi konkretny kryzys jeżeli nic się nie zmieni
+3
Trzeba przyznać jednak że Ramos zachował się jak szczyl a nie 30-sto paro letni kapitan Realu. Piłkarzem jest dobrym ale klasy takiego Puyola nigdy nie osiągnie.
17 sie 2017 | 01:44
+6
Ważne, że dla kibiców Realu jest prawdziwym kapitanem.
17 sie 2017 | 00:59
+1
Dzisiaj ściągam sobie hymn Realu i ustawiam jako dzwonek w telefonie.... ;) Pozdro dla wszystkich kibiców Piłki Nożnej!
+9
Szkoda że nie pobrales sobie jak Real przegrywał... Bo kibicować zespołowi ktory wygrywa jest łatwo, ale pokaż że jesteś fanem i kibicujesz mimo przegranych, wtedy jesteś prawdziwym fanem :-)
17 sie 2017 | 01:16
0
Dziś na to wpadłem dopiero, jak się mecz zaczynał ;)
17 sie 2017 | 00:58
+16
Żaden nawet największy kibic Barcelony nie może powiedzieć nic innego niż to że Real był w tym dwumeczu dużo lepszy i w 100% zasłużył na to trofeum
17 sie 2017 | 01:02
+1
podpowiedz dla podrabiancow kibicow z barcy moga sie zasłonic tym ze niedawnio na Santiago Bernabeu zmienili murawe moze na zbyt długą ;)
+62
Wymyśliłem dowcip:
W jakie gry na komputerze lubi grać Luis Suarez ??
- w symulatory
dziekuje
17 sie 2017 | 00:56
+4
Ale Barca dostała w dupę od Realu w tym dwumeczu, to hoho!!!
17 sie 2017 | 00:55
+5
Messi napisał do mnie ,że jak koledzy będą grać taką padakę to leci do Neymara ;p
17 sie 2017 | 00:53
+12
niech kibicei uefalony cieszą sie że wynik to tylko 2;0 bo jak by CRisitano grla to by bylo 5;0