Bale poprowadził Walię do wysokiego zwycięstwa w Lidze Narodów

Jon Candy, wikipedia
Walia rozbiła przed własną publicznością Irlandię 4:1 (3:0) w czwartkowym meczu grupy 4 Dywizji B Ligi Narodów.
Na Cardiff City Stadium prowadzenie podopiecznym Ryana Giggsa zapewnił już po sześciu minutach gry mocnym uderzeniem w krótki róg Tom Lawrence, któremu świetnie dogrywał w pole karne Joe Allen. Dwanaście minut później kapitalnie z dystansu przymierzył Gareth Bale.
Osiem minut przed przerwą płaskim strzałem w krótki róg podwyższył Aaron Ramsey, któremu sytuację wypracował Ethan Ampadu. Dziesięć minut po zmianie stron efektownym strzałem zza linii pola karnego popisał się Connor Roberts, któremu asystował Bale.
Zespół z Zielonej Wyspy odpowiedział dwanaście minut później, gdy błąd defensywy wykorzystał Shaun Williams, który posłał piłkę do siatki sprytnym lobem nad bramkarzem. Na więcej jednak gości już nie było stać.
"Czerwone Smoki" za trzy dni zmierzą się na wyjeździe z Danią. Podopieczni Martina O'Neilla natomiast 11 września we Wrocławiu zagrają w towarzyskiej konfrontacji z reprezentacją Polski.