Baraże o awans do Primera Division: Zwycięstwo Osasuny

imagestockdesign/Shutterstock
Osasuna Pampeluna pokonała na własnym stadionie Gironę FC 2:1 w pierwszym meczu finału baraży o awans do Primera Division. Rewanż rozegrany zostanie w sobotę.

Po pierwszej połowie spotkania gospodarze prowadzili 1:0. Na listę strzelców w 6. minucie gry wpisał się Kenan Kodro. W 73. minucie do wyrównania doprowadził Kiko, ale wynik na 2:1 ustalił pięć minut później Maikel Mesa.

Osasuna zakończyła sezon 2015/16 na szóstym miejscu w tabeli, a później pokonała Gimnastica Tarragona. Girona zajęła czwartą pozycję w lidze, a w półfinale baraży wygrała z Cordobą.

Wcześniej bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej zapewniły sobie dwie drużyny. W Primera Division w sezonie 2016/17 występować będą Deportivo Alaves i Leganes.