Barcelona męczyła się przez godzinę, ale potem załatwiła rywala w trzy minuty

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Real Sociedad San Sebastian przegrał u siebie z FC Barceloną 1:2 w drugim sobotnim meczu czwartej kolejki hiszpańskiej La Liga. Dla "Dumy Katalonii" to czwarte z rzędu zwycięstwo w tym sezonie.
Baskijska drużyna świetnie rozpoczęła spotkanie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zgraniu piłki, Aritz Elustondo strzałem z woleja pokonał Marca Andre ter Stegena. Potem na boisku działo się niewiele ciekawego. Gospodarze kontrolowali przebieg gry i neutralizowali akcje "Blaugrany".
W drugiej połowie miejscowi mieli trzy kapitalne szanse na podwyższenie wyniku. Najpierw po świetnej kontrze fatalnie spudłował Ruben Pardo. Potem Ter Stegen wygrał dwa razy sytuację sam na sam z rywalami. Bramkarz Barcy poradził sobie ze strzałami Juanmiego oraz Theo Hernandeza.
Te świetne okazje się zemściły i to dwukrotnie. "Duma Katalonii" wykorzystała dwa błędy bramkarza Realu Sociedad po rzutach rożnych. W 63. minucie jego niepewną interwencję i zamieszanie wykorzystał Luis Suarez. Kilka chwil później, po złym piąstkowaniu, do piłki dopadł Ousmane Dembele. Po strzale Francuza był jeszcze rykoszet, który zupełnie zmylił golkipera. W końcówce na 2:2 mógł trafić Juanmi. Po jego strzale głową futbolówka minęła słupek i to zespół z Camp Nou mógł cieszyć się z wygranej.
Podopieczni Ernesto Valverde po tej wygranej są na pozycji lidera z kompletem 12 punktów. W następnej kolejce zmierzą się u siebie z Gironą.
Natomiast zespół prowadzony przez Asiera Garitano plasuje się na 10. pozycji z czterema "oczkami" na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie na wyjeździe Recreativo Huesca.