Barcelona nie zostawiła złudzeń i wysoko pokonała Levante w Copa del Rey. Dwa gole Dembele

kivnl / shutterstock.com
Piłkarze FC Barcelony pokonali przed własną publicznością Levante UD 3:0 (2:0) w rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu Króla.
W pierwszej połowie dwa gole dla gospodarzy strzelił Ousmane Dembele, który zrobił to w niespełna dwie minuty. Najpierw reprezentant Francji w 30. minucie oddał strzał z okolicy pola karnego, a piłka odbita rykoszetem wpadła do siatki.
Minutę później napastnik wykorzystał dośrodkowanie Lionela Messiego i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza drużyny przeciwnej.
W 54. minucie trzecie trafienie dla „Bluagrany" zapisał na swoim koncie Lionel Messi, który dzięki podaniu Nelsona Semedo umieścił futbolówkę w bramce.
Zespół z Katalonii w pierwszym meczu przegrał na wyjeździe 2:1 (2:0), ale dzięki wysokiej wygranej awansował do ćwierćfinału Pucharu Króla.
Barcelona wygrała to spotkanie, ale wciąż nie wiadomo, czy zagra w 1/4 finału Pucharu Króla. Wszystko przez to, że w pierwszym meczu z Levante zagrał nieuprawniony do tego zawodnik, w wyniku czego hiszpańska federacja może zdyskwalifikować „Blaugranę" mimo, że sprawa nie została zgłoszona do 48 godzin po zakończeniu spotkania.
Łukasz Karyniewski17 Jan 2019 · 23:30