Barcelona pokonała Celtic, podział punktów w meczu City z M'gladbach

Francesc Juan/Shutterstock
FC Barcelona wygrała na wyjeździe w spotkaniu piątej kolejki grupy C piłkarskiej Ligi Mistrzów ze szkockim Celtikiem 2:0 (1:0) i tym samym awansowała do kolejnej fazy rozgrywek. Dla Dumy Katalonii jest to czwarte zwycięstwo na tym etapie rozgrywek.

Obie bramki dla hiszpańskiego giganta zdobył niezawodny Lionel Messi. Argentyński napastnik na listę strzelców wpisywał się w 24. oraz 55. minucie rywalizacji. Warto zaznaczyć, że przy pierwszym trafieniu asystował Brazylijczyk Neymar.

Po 5. seriach gier FC Barcelona plasuje się w tabeli, z dwunastoma "oczkami" na swoim koncie, na pierwszym miejscu. Natomiast podopieczni Brendana Rodgersa z dorobkiem zaledwie dwóch punktów zajmują ostatnią lokatę.

Drugą pozycję w tej chwili okupuje Manchester City, który w drugim środowym meczu grupy C zremisował na Borussia-Park z niemiecką Borussią Moenchengladbach 1:1. Warto zaznaczyć, że obie ekipy kończyły to starcie w jednoosobowym osłabieniu.

********
Celtic FC - FC Barcelona 0:2 (0:1)
Bramki: Messi 24, 55 (kar.).

Borussia Moenchengladbach - Manchester City 1:1 (1:1)
Bramki: Raffael 23 - Silva 46.
Czerwone kartki: Stindl (51. minuta, Moenchengladbach, za dwie żółte), Fernandinho (63. minuta, Manchester, za dwie żółte).