Barcelona powinna mieć rzut karny w meczu z Bayernem? Wymowny komentarz Lucasa Hernandeza

Twitter
Bayern Monachium pokonał Barcelonę 2:0 (0:0) w hicie 2. kolejki Ligi Mistrzów. Sporo kontrowersji wzbudziła jednak sytuacja z pierwszej połowy, gdy w polu karnym na murawę padł Ousmane Dembele. Czy gościom należał się rzut karny? Swoje zdanie na ten temat wyraził piłkarz Bayernu, Lucas Hernandez.
Sporna sytuacja miała miejsce w 43. minucie. Jeszcze przy stanie 0:0. Ousmane Dembele padł na murawę po kontakcie z Alphonso Daviesem.
Sędzia nakazał grać dalej. Nie dopatrzył się przewinienia kanadyjskiego obrońcy, co wzbudziło bardzo duże kontrowersje. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Po meczu o tę sytuację został zapytany piłkarz Bayernu i strzelec jednego z goli, Lucas Hernandez. Francuz w “El Larguero” rozmawiał z byłym arbitrem, Eduardo Iturralde.
Iturralde: - Powinien być karny po faulu na Dembélé
Hernandez: - Itu, raczej "karniątko"
Iturralde: - Gdyby było na odwrót, miałbyś jasność
Hernandez: - To na pewno!
Barcelona tuż przed przerwą nie miała więc rzutu karnego. Katalończycy zmarnowali też kilka dobrych okazji i w drugiej połowie zostali za to skarceni. Zwycięstwo Bayernowi zapewnili Hernandez i Leroy Sane.
Adam Nowacki14 Sep 2022 · 07:59
Źródło: El Larguero / fcbarca.com