Barcelona przegrała z Sevillą, cały mecz Krychowiaka

katatonia82, Shutterstock
FC Barcelona poniosła drugą ligową porażkę w tym sezonie. Piłkarze Luisa Enrique przegrali na wyjeździe 1:2 z Sevillą.

FC Barcelona po raz pierwszy w bieżących rozgrywkach Primera Division musiała sobie radzić bez kontuzjowanego Lionela Messiego. W jego miejsce w podstawowym składzie wyszedł Munir El Haddadi. Całe spotkanie w barwach Sevilli rozegrał polski pomocnik Grzegorz Krychowiak. 25-latek został ukarany żółtą kartką.

Pierwszego gola dla andaluzyjskiej drużyny strzelił Michael Krohn-Dehli w 52. minucie gry. Duńczyk wykończył akcję Kevina Gamerio, który przeprowadził rajd prawą stroną boiska i dośrodkował piłkę w pole karne. Sześć minut później było już 2:0 dla Sevilli. Tym razem strzelec pierwszego gola wrzucił piłkę w pole karne, a Claudio Bravo strzałem głową pokonał Vicente Iborra.

Goście zdołali odpowiedzieć tylko jedną bramką. Szesnaście minut przed zakończeniem podstawowego czasu gry, rzut karny wykorzystał Neymar.

Dzięki wygranej, zawodnicy Unaia Emery'ego awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli. "Blaugrana" jest na trzeciej pozycji w lidze.

Dzisiaj odbędą się jeszcze trzy spotkania siódmej kolejki La Liga. Espanyol zmierzy się ze Sportingiem Gijon, Las Palmas podejmie Eibar, a Malaga zagra z Realem Sociedad.