Barcelona rozbiła Betis na wyjeździe

cristiano barni / shutterstock.com
Betis Sewilla przegrał u siebie z Barceloną 0:5 (0:0) w czwartym i ostatnim niedzielnym meczu 20. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Kibice zgromadzeni na Estadio Benito Villamarin na pierwszego gola czekali blisko godzinę. Wtedy to Chorwat Ivan Rakitic w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi gospodarzy. Pięć minut później podwyższył w podobny sposób Lionel Messi. Argentyńczyk wykorzystał znakomite prostopadłe zagranie od Sergio Busquetsa.
"Verdiblancos" pogrążył po kolejnych pięciu minutach efektownym wolejem Luis Suarez. Urugwajczyk wcześniej asystował także przy trafieniu Rakitica. Dziesięć minut przed końcem Messi z łatwością ograł dwóch obrońców i spokojnym płaskim strzałem zdobył swoją drugą bramkę w tych zawodach. Okazały sukces przypieczętował jeszcze Luis Suarez, który uderzeniem pod poprzeczkę wykończył kolejny efektowny rajd Messiego.
Dzięki siedemnastej wygranej w sezonie "Duma Katalonii" umocniła się na prowadzeniu w tabeli. Zespół z Andaluzji doznał natomiast dziewiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na dziesiątej lokacie w klasyfikacji.