Barcelona dokonała niemożliwego! Pokonała PSG 6:1 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów!

Christian Bertrand/Shutterstock
FC Barcelona wygrała z PSG 6:1 w rewanżowym meczu i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Gospodarze błyskawicznie objęli prowadzenie. Już w trzeciej minucie bramkę zdobył Luis Suarez. Piłkę w pole karne dośrodkował Rafinha, jeden z obrońców centrę zablokował, ale futbolówka skozłowała, dopadł do niej Urugwajczyk i strzałem głową z najbliższej odległości wpakował ją do siatki obok interweniującego Kevina Trappa.

Tuż przed przerwą zawodnicy Luisa Enrique podwyższyli prowadzenie. W 40 minucie Andres Iniesta wygrał walkę o piłkę w polu karnym z Marquinhosem, starał się dograć futbolówkę piętą, ale w niefortunny sposób wpakował ją do własnej bramki Layvin Kurzawa.

W 50 minucie mieliśmy już 3:0 dla Barcelony. Arbiter uznał, że Meunier faulował Neymara w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Lionel Messi.

Dwanaście minut później goście zdobyli bramkę kontaktową. Layvin Kurzawa zgrał piłkę w polu karnym do Edinsona Cavaniego, a Urugwajczyk błyskawicznie uderzył z powietrza i pokonał Marc-Andre ter Stegena.

W 88 minucie przepiękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Neymar. Brazylijczyk za moment wpisał się po raz drugi na listę strzelców - sędzia dopatrzył się faulu na Luisie Suarezie, a Neymar wykorzystał rzut karny.

W doliczonym czasie gola na 6:1 strzelił Sergi Roberto i to Barcelona awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

***
FC Barcelona - PSG 6:1 (2:0)
Bramki: Luis Suarez 3, Kurzawa 40 (gol samobójczy), Messi 50, Neymar 88, 90, Sergi Roberto 90+5 - Cavani 62