Barcelona rozstrzelała Gironę. Hat-trick Suareza, cudowny gol Coutinho [VIDEO]

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Barcelona rozbiła Gironę aż 6:1. Hat-tricka ustrzelił Luis Suarez, a dwa razy do siatki trafił Leo Messi. Najpiękniejszego gola wieczoru strzelił jednak ktoś inny - Philippe Coutinho.
Niespodziewanie na prowadzenie w trzeciej minucie wyszli goście. Duże błędy w obronie gospodarzy wykorzystał Portu. Na odpowiedź "Dumy Katalonii" trzeba było czekać niecałe 120 sekund, kiedy sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Suarez. Po pół godzinie gry było już 2:1 dla miejscowych. Messi długo utrzymywał się z piłką w polu karnym, zbiegł do środka i płaskim uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Następnie Argentyńczyk przechytrzył przeciwników strzałem z rzutu wolnego. Zawodnicy w murze wyskoczyli do góry, a tymczasem Messi uderzył płasko tuż pod ich nogami i futbolówka wylądowała w siatce.
Tuż przed przerwą drugiego gola strzelił także Suarez. Urugwajczyk z bliska sfinalizował kontrę Barcy.
W drugiej połowie miejscowi zdobyli jeszcze dwie bramki. Jako pierwszy do siatki trafił Philippe Coutinho. Brazylijczyk popisał się cudownym uderzeniem z dystansu.
Wynik ustalił Luis Suarez, który trafił z bliska po dośrodkowaniu Ousmane Dembele.
Podopieczni Ernesto Valverde są liderem tabeli z 10 punktami przewagi nad drugim Atletico Madryt. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z UD Las Palmas.
Natomiast zespół prowadzony przez Pablo Machina plasuje się na dziewiątej pozycji z 34 "oczkami" na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie Celta Vigo.