Barcelona wygrała na wyjeździe z Villarreal po golach Suareza i Messiego

Maxisport / shutterstock.com
Villarreal CF uległ u siebie FC Barcelona 0:2 (0:0) w ostatnim niedzielnym spotkaniu 15. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio de la Ceramica prowadzenie przyjezdnym zapewnił osiemnaście minut przed końcem Luis Suarez. Urugwajczyk skierował piłkę do pustej bramki po minięciu golkipera w sytuacji sam na sam i zdobył w ten sposób swoją siódmą bramkę w tym sezonie.
Zwycięstwo niepokonanych wciąż wicemistrzów Hiszpanii przypieczętował jedenaście minut później Lionel Messi. Argentyńczyk z łatwością minął dwóch obrońców i mocnym uderzeniem z kilku metrów obok bramkarza ustalił wynik konfrontacji.
Dzięki dwunastej wygranej w bieżących rozgrywkach "Duma Katalonii" umocniła się na prowadzeniu w tabeli.
"Submarinos", którzy ostatnie pół godziny grali w osłabieniu, doznali natomiast trzeciej porażki z rzędu i pozostali na szóstej lokacie w klasyfikacji.