Barcelona wygrała z Athletikiem w Bilbao

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
FC Barcelona wygrała na wyjeździe z Athletikiem Bilbao 1:0 w meczu 2. kolejki hiszpańskiej La Liga. Zwycięską bramkę w pierwszej połowie zdobył Ivan Rakitić.

Katalończycy gola strzelili w 21. minucie. Arda Turan bardzo dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie Rakitić precyzyjnym strzałem głową pokonał golkipera gospodarzy. Choć obie drużyny miały jeszcze kilka dobrych sytuacji, to wynik nie uległ już zmianie.

Barca ma po dwóch spotkaniach sześć punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Mistrzowie Hiszpanii, po przerwie na mecze reprezentacji, zagrają na Camp Nou z Deportivo Alaves.

Baskowie mają dwie porażki na koncie i plasują się na przedostatniej lokacie. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Deportivo La Coruna.