Barcelona wygrała z Leganes po bramkach Dembele, Suareza i Messiego

Maxisport/Shutterstock
FC Barcelona pokonała przed własną publicznością CD Leganes 3:1 (1:0) w ostatnim niedzielnym meczu 20. kolejki hiszpańskiej Primera Division.
Na Camp Nou prowadzenie obrońcom tytułu zapewnił niespełna kwadrans przed przerwą płaskim strzałem w długi róg Francuz Ousmane Dembele. Trzynaście minut po zmianie stron wyrównał z bliska Martin Braithwaite. Duńczykowi świetnie zagrywał w pole karne Marokańczyk Youssef En-Nesyri.
Dziewiętnaście minut przed końcem Urugwajczyk Luis Suarez dobił skutecznie z kilku metrów piłkę odbitą przez golkipera rywali po uderzeniu z dystansu Leo Messiego. Argentyńczyk w doliczonym czasie gry przypieczętował sukces "Blaugrany" uderzeniem pod poprzeczkę po asyście Jordiego Alby.
Podopieczni Ernesto Valverde po siódmym z rzędu, a zarazem czternastym zwycięstwie w sezonie umocnili się na czele tabeli. "Pepineros" z Kastylii doznali natomiast ósmej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na czternastej lokacie w klasyfikacji.