Barcelona wygrała z Sevillą po golach Alcacera

Nino Pavisic/Shutterstock
FC Barcelona pokonała przed własną publicznością Sevillę FC 2:1 w meczu 11. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. "Blaugrana" nie przegrała jeszcze żadnego spotkania w tym sezonie.
Dwa gole dla ekipy gospodarzy strzelił Paco Alcacer. 23-letni napastnik po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 23. minucie, kiedy w sytuacji sam na sam pokonał golkiepra rywali. Hiszpan drugie trafienie na rzecz katalońskiego klubu zapisał na swoje konto w 65. minucie, wykorzystał dośrodkowanie Rakitica z rzutu rożnego i pewnym strzałem wpakował futbolówkę do siatki.
Jedyną bramkę dla ekipy gości zdobył w 59. minucie Guido Pizarro.
Podopieczni Ernesto Valverde są liderem Primer Division i mają na koncie 31 punktów. Zespół z Andaluzji z dorobkiem 19 "oczek" zajmuje 5. pozycję.