Barcelona z trzydziestym Pucharem Króla! Sevilla rozbita przez Messiego i spółkę! [VIDEO]

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Barcelona rozbiła Sevillę 5:0 (3:0) w finale Pucharu Króla. "Duma Katalonii" zdobyła to trofeum po raz trzydziesty.
To, do kogo powędruje trofeum, wyjaśniło się w zasadzie już w pierwszej połowie, po której Barcelona prowadziła aż 3:0. Dwie bramki zdobył Luis Suarez, a jedną - Lionel Messi, który wykorzystał świetne podanie od Jordiego Alby.
W drugiej połowie Barcelona dążyła do podwyższenia wyniku. Kilka minut po przerwie stało się to za sprawą gola Andresa Iniesty. Końcowy wynik ustalił natomiast Philippe Coutinho po strzale z rzutu karnego w 69. minucie.
Tym samym Barcelona zdobyła czwarty Puchar Króla z rzędu. Ponadto to jej trzydziesty tryumf w historii tych rozgrywek.