Barca rozbiła Romę, Szczęsny broni karnego [video]

Maxisport/Shutterstock
FC Barcelona wygrała przed własną publicznością z AS Roma 6:1 (3:0) w meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W bramce gości całe spotkanie rozegrał Wojciech Szczęsny.

Pierwszy gol na Camp Nou padł po kwadransie gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Luis Suarez, który wykorzystał podanie od Dani Alvesa. Trzy minuty później rezultat podwyższył wracający po kontuzji kolana Lionel Messi, a tuż przed przerwą swoje drugie trafienie zanotował Urugwajczyk.

Druga część spotkania była dalszym popisem "Blaugrany". Najpierw piłkę do siatki skierował Gerard Pique, a chwilę później swojego drugiego gola strzelił Messi. W 77. minucie Szczęsny obronił wykonywany przez Neymara rzut karny, jednak znakomitą dobitką popisał się Adriano. Gola honorowego dla Romy zdobył Edin Dżeko w doliczonym czasie gry.

Zwycięstwo zapewniło podopiecznym Luisa Enrique awans do fazy pucharowej z pierwszego miejsca. Roma znajduje się obecnie na drugiej pozycji, mając w swoim dorobku pięć punktów.

W pierwszym wtorkowym spotkaniu grupy E białoruski BATE Borysów zremisował u siebie z Bayerem Leverkusen 1:1.