Bartłomiej Drągowski bez czystego konta. Fiorentina przegrała trzeci mecz z rzędu, piłkarzy pożegnały gwizdy

Adam Starszynski / Pressfocus
ACF Fiorentina uległa u siebie US Lecce 0:1 (0:0) w trzecim sobotnim meczu 14. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Artemio Franchi całe zawody między słupkami gospodarzy zaliczył Bartłomiej Drągowski, natomiast z perspektywy ławki rezerwowych obserwował spotkanie Szymon Żurkowski.
Zwycięskiego gola dla gości zdobył strzałem głową z bliska cztery minuty po przerwie Andrea La Mantia, któremu dośrodkował w pole karne Ukrainiec Jewhen Szachow.
Beniaminek z Apulii po trzecim zwycięstwie w sezonie awansował na czternaste miejsce w tabeli. "Viola" doznała natomiast trzeciej porażki z rzędu i spadła na jedenastą lokatę. Na koniec meczu gospodarzy pożegnała solidna porcja gwizdów od zgromadzonych na stadionie kibiców.