Bartłomiej Drągowski nie zatrzymał Atalanty Bergamo. Fiorentina znów bez punktów

LivePhotoSport.it/shutterstock.com
ACF Fiorentina uległa u siebie Atalancie Bergamo 1:2 (1:0) w pierwszym sobotnim meczu 23. kolejki włoskiej Serie A.
Na Stadio Artemio Franchi całe zawody między słupkami gospodarzy zaliczył Bartłomiej Drągowski. "Viola" prowadziła do przerwy po znakomitym uderzeniu z dystansu Federico Chiesy. Cztery minuty po zmianie stron wyrównał z bliska Kolumbijczyk Duvan Zapata.
Osiemnaście minut przed końcem losy konfrontacji rozstrzygnął precyzyjnym strzałem zza linii pola karnego Ukrainiec Rusłan Malinowski.
Ekipa z Toskanii nie był już w stanie odpowiedzieć i po dziesiątej porażce w sezonie pozostała na czternastej lokacie w tabeli. Zespół z Lombardii odniósł natomiast dwunaste zwycięstwo w bieżących rozgrywkach i umocnił się na czwartej pozycji w klasyfikacji.