Bartosz Bereszyński z debiutanckim golem w Serie A! Polak huknął z pierwszej piłki pod poprzeczkę [WIDEO]

Screen z TVq
Piłkarze Sampdorii Genua zremisowali 2:2 z Cagliari w meczu 26. kolejki Serie A. Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Bartosz Bereszyński. Poza kadrą w ekipie z Sardynii znalazł się tym razem Sebastian Walukiewicz.
Zawodnicy Cagliari po dwóch zwycięstwach z rzędu wydostali się ostatnio ze strefy spadkowej w Serie A i dziś mieli szansę, aby znacznie odskoczyć Torino. Przez długi czas wydawało się zresztą, że ta sztuka im się uda.
W jedenastej minucie prowadzenie gościom dał bowiem Joao Pedro. Piłkarze Cagliari zaskoczyli Sampdorię po wrzucie z autu. Pierwsze uderzenie Brazylijczyka obronił Emil Audero, lecz przy dobitce bramkarz był już bezradny.
Wynik 0:1 utrzymywał się aż do 78. minuty. Wówczas do wyrównania doprowadził Bartosz Bereszyński. Dla reprezentanta Polski było to debiutanckie trafienie w Serie A. Doczekał się go w 120. występie.
Obrońca znakomicie odnalazł się na prawym skrzydle i mimo ostrego kąta huknął bez przyjęcia pod poprzeczkę, kompletnie zaskakując bramkarza rywali. To wyraźnie uskrzydliło Sampdorię.
Już trzy minuty później ekipa z Genui wyszła na prowadzenie. Z dogrania Fabio Quagliarelli skorzystał Manolo Gabbiadini. Po tym trafieniu wydawało się, że gospodarze zapiszą na swoje konto trzy punkty.
Tak się jednak nie stało, a emocje trwały do samego końca. W 96. minucie do wyrównania doprowadził Radja Nainggolan i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.
Po remisie podopieczni Claudio Ranieriego awansowali na 10. miejsce w tabeli. Cagliari, w którego kadrze zabrakło dziś Sebastiana Walukiewicza, jest 17.
Maciej Pietrasik07 Mar 2021 · 19:57