Bastia wygrała na wyjeździe z OGC Nice

Piłkarze OGC Nice przegrali przed własną publicznością z SC Bastia 0:2 (0:0) w meczu inaugurującym 28. kolejkę francuskiej Ligue 1.

Kibice zgromadzeni na Allianz Riviera na pierwsze trafienie czekali do 61. minuty rywalizacji. Wówczas Sadio Diallo pokonał interweniującego Yoana Cardinale'a precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Zaledwie 180 sekund później prowadzenie przyjezdnych podwyższył Floyd Ayite. Reprezentant Togo oddał strzał z pola karnego, a piłka wpadła do siatki, odbijając się jeszcze od słupka.

Warto zaznaczyć, że gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, gdyż niecały kwadrans po przerwie czerwoną kartką ukarany został Paul Baysse.

"Les Aiglons" ponieśli w ten sposób dziewiątą porażkę w lidze i zajmują aktualnie trzecią pozycję w tabeli. Podopieczni Francoisa Ciccoliniego wygrali z kolei jedenasty mecz i plasują się na dziesiątej lokacie.