Bayer - Borussia: Nowy lider Bundesligi! Wynik, składy, gole

Kapitalne widowisko w Leverkusen! Borussia nowym liderem Bundesligi
Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Bayer Leverkusen na własnym stadionie przegrał z Borussią Dortmund 2:4 (2:0) w sobotnim meczu 6. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Gospodarze znakomicie rozegrali pierwszą połowę spotkania. Mimo że to Borussia była więcej przy piłce i częściej celniej strzelała, to Bayer prowadził 2:0.
W 9. minucie Mitchell Weiser mocnym strzałem sprzed pola karnego otworzył wynik spotkania. Pół godziny później prowadzenie podwyższył Jonathan Tah po podbramkowym zamieszaniu.
Po przerwie goście ruszyli jednak do odrabiania strat i w cztery minuty doprowadzili do stanu 2:2. Najpierw Jacob Bruun Larsen wepchnął futbolówkę z bliska do siatki, a po chwili Marco Reus skutecznie wykończył kontrę Borussii.
W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Paco Alcacer, który zakończył zespołową akcję gości. Hiszpan w doliczonym czasie gry ustalił wynik starcia na 4:2.
Poza kadrą zespołu z Zagłębia Ruhry na to spotkanie znalazł się Łukasz Piszczek.
"Aptekarze" zanotowali czwartą porażkę w tym sezonie i obecnie z dorobkiem sześciu punktów zajmują dwunaste miejsce w ligowej tabeli.
Zawodnicy Luciena Favre wygrali czwarte spotkanie, uzbierali dotąd czternaście "oczek" i awansowali na pozycję lidera Bundesligi.
Kamil Kaczmarek29 Sep 2018 · 20:38