Bayer Leverkusen rozbił RB Lipsk na wyjeździe

ricochet64/Shutterstock
Bayer Leverkusen rozbił na wyjeździe RB Lipsk 4:1 (1:1) w poniedziałkowym meczu 29. niemieckiej ekstraklasy.
Gospodarze objęli prowadzenie na Red Bull Arena w 17. minucie. Wówczas Marcel Sabitzer wykorzystał dośrodkowanie Yussufa Poulsena i oddał skuteczny strzał z krawędzi pola karnego.
Przyjezdni doprowadzili do wyrównania jeszcze przed przerwą. W 45. minucie Kai Havertz przyjął futbolówkę zagraną przez Leona Baileya i pewnym uderzeniem pokonał Petera Gulacsiego.
Po zmianie stron na boisku dominowali "Aptekarze". Najpierw w 51. minucie na listę strzelców wpisał się Julian Brandt, który trafił do siatki tuż przy lewym słupku. Pięć minut później kolejne trafienie dla gości zdobył Panagiotis Retsos, a wynik spotkania na 4:1 dla Bayeru ustalił w 69. minucie Julian Brandt.
Podopieczni Heiko Herrlicha dzięki wygranej awansowali na czwarte miejsce w tabeli Bundesligi. Zespół prowadzony przez Ralpha Hasenhuttla spadł na szóstą pozycję.