Bayer Leverkusen uległ Schalke 04 przed własną publicznością

360b/Shutterstock
Bayer 04 Leverkusen uległ u siebie Schalke 04 Gelsenkirchen 0:2 (0:1) w pierwszym niedzielnym meczu 24. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na BayArena prowadzenie przyjezdnym zapewnił po jedenastu minutach Guido Burgstaller. Austriak w kontrataku zwiódł z łatwością obrońcę rywali i precyzyjnym strzałem przy słupku skierował piłkę do siatki.
Grających niemal godzinę w osłabieniu gospodarzy pogrążył dziesięć minut przed końcem z rzutu karnego Algierczyk Nabil Bentaleb. Dzięki drugiej z rzędu i jedenastej w sezonie wygranej zespół z Zagłębia Ruhry awansował na trzecie miejsce w tabeli.
"Aptekarze" doznali natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na piątą lokatę w klasyfikacji.