Bayer Leverkusen wyeliminował po dogrywce Werder

ricochet64/Shutterstock
Bayer 04 Leverkusen pokonał u siebie po dogrywce Werder Brema 4:2 (2:2, 2:2) w drugim meczu 1/4 finału rozgrywek Pucharu Niemiec.
Na BayArena rozpoczęło się po myśli gości, którzy w niespełna dziesięć minut wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Najpierw rzut karny wykorzystał Max Kruse, a następnie podwyższył lobem w sytuacji sam na sam Amerykanin Aron Johannsson.
Straty odrobił jednak Julian Brandt, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a wyrównującego gola zdobył po efektownym uderzeniu zza linii pola karnego.
Losy konfrontacji rozstrzygnęła dopiero dogrywka. Najpierw rezerwowy Karim Bellarabi strzałem z ostrego kąta w krótki róg przybliżył "Aptekarzy" do gry w półfinale, a sukces przypieczętował jeszcze z bliska dwie minuty przed końcem Kai Havertz.
Wcześniej awans wywalczył Bayern Monachium. Kolejne dwa spotkania tej fazy zmagań zaplanowano w środę.