Bayer Leverkusen wygrał z Schalke 04 Gelsenkirchen

ricochet64/Shutterstock
Piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen przegrali u siebie z Bayerem 04 Leverkusen 1:2 (1:2) w pierwszym środowym meczu 16. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Veltins Arena prowadzenie przyjezdnym zapewnił niespełna dwadzieścia minut przed przerwą Aleksandar Dragovic. Austriak dobił skutecznie piłkę z ostrego kąta po wcześniejszym strzale w słupek.
Dziewięć minut później podwyższył efektownym wolejem z narożnika pola karnego Argentyńczyk Lucas Alario. W doliczonym czasie pierwszej połowy, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, kontaktowe trafienie uzyskał z bliska Amerykanin Haji Wright.
Po zmianie stron "Aptekarze" zdołali obronić korzystny wynik i dzięki szóstej wygranej w sezonie awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli. Drużyna z Zagłębia Ruhry doznała natomiast już dziewiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na czternastej lokacie w klasyfikacji.