Bayern gromi, piąty gol Lewandowskiego w LM [video]

lev radin/Shutterstock
Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w podstawowym składzie pokonał u siebie Olympiakos Pireus 4:0 w spotkaniu piątej kolejki grupy F piłkarskiej Ligi Mistrzów. Napastnik reprezentacji Polski w pierwszej połowie zdobył drugiego gola dla ekipy z Bawarii i jedenaście minut po zmianie stron został zmieniony.

Kapitan "biało-czerwonych" zaskoczył bramkarza przyjezdnych płaskim uderzeniem w długi róg z pola karnego. Wcześniej prowadzenie dla gospodarzy zdobył Brazylijczyk Douglas Costa, a cztery minuty po trafieniu Polaka do siatki gości trafił również z bliska Thomas Mueller. W drugiej połowie Olympiakos dobił jeszcze Kingsley Coman.

Dzięki czwartej wygranej w tej edycji Bayern, który kończył mecz w osłabieniu, zapewnił sobie awans do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w grupie F. Mistrzowie Grecji natomiast mimo drugiej porażki z mistrzami Niemiec zachowali drugą pozycję.

Drugie zwycięstwo zanotował trzeci w klasyfikacji Arsenal Londyn. "Kanonierzy" ograli u siebie Dinamo Zagrzeb 3:0. Na Emirates Stadium prym wiódł Alexis Sanchez. Chilijczyk najpierw zaliczył świetną asystę przy trafieniu głową Mesuta Oezila, a następnie sam dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.