Bayern lepszy od Borussii Dortmund w hicie Bundesligi! Lewandowski strzelił gola piętą [VIDEO]

CosminIftode / shutterstock.com
Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Borussią Dortmund 3:1 w hitowym starciu jedenastej kolejki Bundesligi. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.
Na pełną relację z meczu zapraszamy TUTAJ.
Bawarczycy objęli prowadzenie w siedemnastej minucie. James Rodriguez przyjął piłkę na klatkę piersiową w polu karnym, zgrał ją do Arjena Robbena, a ten momentalnie uderzył i pokonał Romana Burkiego.
Dwadzieścia minut później mieliśmy 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Po płaskim dośrodkowaniu Joshy Kimmicha w pole karne, Polak uderzył piłkę piętą, ta odbiła się jeszcze od nogi Juliana Weigla i wpadła do siatki.
To jedenasty gol naszego napastnika w dwunastym występie w lidze niemieckiej w tym sezonie.
W drugiej połowie goście podwyższyli jeszcze prowadzenie. David Alaba dośrodkowywał w pole karne, wydawało się, że Robert Lewandowski tracił piłkę, tak się jednak nie stało, futbolówka wpadła mimo to do siatki, a trafienie zostało przypisane Austriakowi.
Tuż przed końcem meczu honorową bramkę dla BVB po pięknym uderzeniu zdobył Marc Bartra.
Bawarczycy dzięki zwycięstwu umocnili się na pozycji lidera Bundesligi, mają cztery punkty przewagi nad drugim RB Lipsk i sześć nad trzecią Borussią Dortmund.