Bayern Monachium wygrał z Unionem Berlin. Trafienie Lewandowskiego, Gikiewicz bez szans [WIDEO]

Union Berlin przegrał na własnym boisku z Bayernem Monachium w spotkaniu 26. kolejki Bundesligi. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 (0:1). Jednego z goli dla "Die Roten" zdobył Robert Lewandowski.
Bundesliga wróciła do gry po ponad dwóch miesiącach przerwy. Najciekawszym dla polskich kibiców starciem w 26. kolejce był niewątpliwie pojedynek Unionu Berlin z Bayernem Monachium. W tym meczu od pierwszej minuty wystąpili Rafał Gikiewicz i Robert Lewandowski.
Początek gry nie należał do najciekawszych. Obie drużyny starały się złapać swój rytm, ale odbyło się to kosztem intensywności starcia. Lewandowski był aktywny, już w 3. minucie starał się z dystansu zaskoczyć Gikiewicza, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od jednego z rywali i spadła na górną siatkę.
Polski bramkarz Unionu skapitulował W 17. minucie, gdy z bliska akcję wykończył Mueller. System VAR anulował jednak to trafienie, bo Niemiec chwilę wcześniej był na minimalnym spalonym.
5 minut później znów było gorąco pod bramką Gikiewicza. Wówczas Daviesowi zabrakło centymetrów, by otworzyć wynik spotkania. Bayern wreszcie dopiął swego w 40. minucie. Robert Lewandowski pewnie wykonał rzut karny, myląc stojącego naprzeciwko rodaka.
W drugiej połowie ekipa "Die Roten" kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku, zbytnio nie forsując tempa gry. W 49. minucie groźnie uderzał Goretzka. Chwilę później na lewym skrzydle błysnął Mueller, ale nie zdołał dograć do Lewandowskiego.
Na ostatnie 19 minut na boisku pojawił się Coman, który starał się rozruszać ofensywę Bayernu. W 78. minucie swoje umiejętności pokazał Gikiewcz. Golkiper odbił strzał Gnabry'ego. W 81. minucie Bayern podwyższył prowadzenie. Idealną piłkę z rzutu rożnego zagrał Kimmich, a Pavard dopełnił formalności po uderzeniu głową.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 0:2. Bayern dzięki zwycięstwu umocnił się na pozycji lidera Bundesligi. Podopieczni Hansiego Flicka po 26 meczach mają na koncie 58 punktów. Z kolei Union do tej pory zdobył 30 "oczek" i plasuje się na 12. lokacie.
Daniel Makarewicz17 May 2020 · 19:54