Bayern Monachium z pierwszym zwycięstwem w roku! Popisowy występ Roberta Lewandowskiego [WIDEO]

Norbert Schmidt/Pressfocus
Bayern Monachium odniósł pierwsze zwycięstwo w 2022 roku. Mistrzowie Niemiec wygrali 4:0 z FC Koeln.
"Die Roten" fatalnie rozpoczęli zmagania w tym roku. W poprzedniej kolejce przegrali na własnym boisku 1:2 z Borussią Moenchengladbach. Przeciwko Koeln chcieli zmazać tę plamę.
Wynik dzisiejszego spotkania już w 9. minucie otworzył Robert Lewandowski. Polak wykorzystał podanie Thomasa Muellera. Trafienie Polaka sprawiło, że Bayern pobił historyczny rekord Bundesligi.
W 26. minucie było już 2:0 dla ekipy mistrzów Niemiec. Pierwszą bramkę w tym sezonie ligowym zdobył Corentin Tolisso, który niedawno wrócił do zdrowia po urazie. Francuzowi również asystował Mueller.
Po dwóch kwadransach do siatki trafił Mark Uth. Gol jednak nie został uznany ze względu na pozycję spaloną. Do przerwy Bayern prowadził 2:0.
W drugiej połowie Lewandowski podwyższył prowadzenie Bayernu Monachium. Polak wykorzystał podanie Leroya Sane, który chwilę wcześniej zmienił Jamala Musialę.
Niedługo potem "Lewy" skompletował hat-tricka. 33-latek ma już na koncie 300 trafień w Bundeslidze. W historycznej klasyfikacji ustępuje jedynie Gerdowi Muellerowi, który strzelił 365 goli.
Bayern wygrał 4:0 i nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Przewaga nad drugą Borussią Dortmund wynosi sześć punktów.
Adam Kłos15 Jan 2022 · 17:20