Bayern musi poczekać na mistrzostwo. Tylko remis z Borussią M'gladbach

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Bayern Monachium tylko zremisował przed własną publicznością z Borussią Moenchengladbach 1:1 (1:1) w sobotnim spotkaniu 32. kolejki niemieckiej Bundesligi i nie może jeszcze świętować mistrzostwa. Pełne 90 minut na ławce rezerwowych gospodarzy przesiedział Robert Lewandowski.

Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia. Już w 6 minucie prowadzenie podopiecznym Josepa Guardioli zapewnił Thomas Mueller. Niemiec wykorzystał dośrodkowanie Joshuy Kimmicha i uderzeniem głową pokonał bramkarza rywali.

Potem bardzo odważnie na boisku prezentowali się goście, którzy w 17 minucie mieli doskonałą okazję do wyrównania. Manuel Neuer stał jednak na posterunku. Golkiper sparował piłkę na rzut rożny.

Przez pierwsze dwa kwadranse Borussia Moenchengladbach grała z Bayernem jak równy z równym. Dopiero ostatnie piętnaście minut pierwszej odsłony toczyło się pod dyktando Bawarczyków. W samej końcówce mogło być 2:0. Niewiele brakowało, a Oscar Wendt wpakowałby piłkę do własnej bramki. Tak się jednak nie stało i wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie działo się już zdecydowanie mniej. Piłkarze Josepa Guardioli nie forsowali tempa, a goście nie byli w stanie realnie zagrozić bramce Manuela Neuera. Pierwszą okazję w drugiej części mieli dopiero w 69 minucie - bardzo bliski strzelenia gola był Andre Hahn.

Niemiec kilkadziesiąt sekund później był już jednak zdecydowanie skuteczniejszy, wyszedł sam na sam z bramkarzem Bayernu i wpisał się na listę strzelców.

Bayern Monachium zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi. Podopieczni Pepa Guardioli mają na swoim koncie 82 punkty i na dwie kolejki przed końcem sezonu o pięć oczek wyprzedzają drugą Borussię Dortmund. Z kolei Borussia Moenchengladbach zdobyła do tej pory 49 punktów i znajdują się na czwartej pozycji.