Bayern pożegnał Schweinsteigera. Klub zorganizował mecz z Chicago Fire [VIDEO]

AGIF / Shutterstock.com
W meczu towarzyskim Bayern Monachium wygrał z Chicago Fire 4:0. Było to oficjalne pożegnanie Bastiana Schweinsteigera, który w obu drużynach rozegrał po 45 minut.
Bastian Schweinsteiger przez większość kariery był związany z Bayernem Monachium. To z tym zespołem święcił największe sukcesy w karierze, m.in. osiem tytułów mistrza Niemiec i siedem Pucharów Niemiec. W barwach "Bawarczyków" wygrał też Ligę Mistrzów i Superpuchar Europy.
W 2015 roku odszedł do Manchesteru United, a następnie w 2017 roku przeniósł się do Chicago Fire, gdzie gra do dzisiaj.
W meczu pożegnalnym Schweinsteigera na Allianz Arena Bayern zagrał z Chicago Fire i wygrał 4:0.Gole strzelali: Serge Gnabry, Sandro Wagner, Arjen Robben i główny bohater wieczoru Bastian Schweinsteiger.
34-letni pomocnik pierwszą połowę rozegrał w barwach amerykańskiego zespołu, a drugą w ekipie mistrza Niemiec.
W drugiej połowie wszyscy zawodnicy Bayernu uczcili Schweinsteigera, grając z numerem "31".
Schweinsteiger jako osiemnasty gracz w historii został włączony do Galerii Sław Bayernu Monachium.
W ekipie "Bawarczyków" w 60. minucie na placu gry pojawił się Robert Lewandowski.