Wejście smoka. 5 goli Lewego w 9 minut! [video]

lev radin/Shutterstock
Bayern Monachium rozbił na własnym stadionie Vfl Wolsfburg 5:1 w meczu 6 kolejki Bundesligi. Robert Lewandowski potrzebował zaledwie dziewięciu minut, by strzelić 5 goli.

Pierwsza połowa nie zwiastowała katastrofy "Wilków". W 26 minucie Daniel Caligiuri wyprowadził Wolfsburg na jednobramkowe prowadzenie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W 46 minucie na boisku zameldował się Robert Lewandowski. Zmiana ta okazała się kluczowa dla dalszych losów pojedynku. Reprezentant Polski pierwszą bramkę zdobył w 51 minucie. Strzelanie zakończył w 60 z dorobkiem 5 goli.

W kolejnych minutach wynik nie uległ zmianie i Bayern wygrał to spotkanie 5:1. Wszystkie bramki dla mistrzów Niemiec zdobył Lewandowski.

Po raz ostatni autorem pięciu bramek w jednym meczu w Bundeslidze był Michael Tonnies, wówczas zawodnik Duisburga, który dokonał tej sztuki 27 sierpnia 1991 roku.

Reprezentant Polski stał się ponadto pierwszym graczem w historii Bundesligi, który zdobył tyle bramek jako zmiennik. Do dziś nikt nie strzelił więcej niż 3 gole wchodząc z ławki rezerwowych.

Bayern Monachium - Vfl Wolfsburg 5:1 (0:1)