Bayern wraca do gry po przerwie zimowej, a Lewandowski już strzela! [WIDEO]

CosminIftode/Shutterstock
Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców w meczu Bayernu Monachium z Hoffenheim (3:1).
Najpierw James Rodriguez zagrał górą w pole karne do Thomasa Muellera, a potem Niemiec wyłożył piłkę Lewandowskiemu, który z bliskiej odległości bez większych problemów pokonał bramkarza rywali.
To jedenaste ligowe trafienie naszego napastnika w szesnastym występie.
Wcześniej dwubramkowe prowadzenie do przerwy obrońcom tytułu zapewnił w końcówce pierwszej połowy Leon Goretzka. Wychowanek VfL Bochum najpierw skutecznie dobił piłkę do siatki po strzale głową Lewandowskiego, a następnie podwyższył dzięki precyzyjnemu zagraniu Austriaka Davida Alaby.
Niespełna kwadrans po zmianie stron kontaktowe trafienie uzyskał Nico Schulz, wykorzystując sytuację sam na sam. Na więcej podopiecznych Juliana Nagelsmanna nie było już jednak stać i po piątej porażce w sezonie pozostali na siódmym miejscu w tabeli.
Bawarczycy natomiast po szóstym z rzędu, a zarazem dwunastym zwycięstwie w bieżących rozgrywkach, umocnili się na drugiej pozycji w klasyfikacji. Podopieczni Niko Kovaca zmniejszyli do trzech punktów stratę do prowadzącej Borussii Dortmund.
Jakub Kreśliński18 Jan 2019 · 22:21