Bayern wygrywa bez Lewandowskiego. Kapitalny gol Jamesa [VIDEO]

daykung / Shutterstock.com
Bayer 04 Leverkusen uległ u siebie Bayernowi Monachium 1:3 (0:1) w pierwszym spotkaniu 18. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na BayArena zabrakło kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego, ale nawet bez napastnika reprezentacji Polski obrońcy tytułu nie mieli większych problemów z wywalczeniem kolejnych trzech punktów.
Trzynaście minut przed przerwą prowadzenie gościom zapewnił strzałem z bliska w krótki róg Hiszpan Javi Martinez.
Niespełna kwadrans po zmianie stron podwyższył płaskim uderzeniem z narożnika pola karnego Franck Ribery. Francuz wykorzystał wcześniej znakomite długie zagranie w kontrataku Kolumbijczyka Jamesa Rodrigueza.
Dwadzieścia minut przed końcem, po niefortunnym rykoszecie, kontaktową bramkę uzyskał Kevin Volland, ale na więcej miejscowych nie było już stać.
Sukces mistrzów Niemiec przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego James Rodriguez.
"Aptekarze" doznali w ten sposób czwartej porażki w sezonie i pozostali na czwartej lokacie w tabeli. Zespół z Bawarii natomiast dzięki piątej wygranej z rzędu umocnił się na czele klasyfikacji.