Belgia trzecią drużyną świata! To jej największy sukces na mistrzostwach świata [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Reprezentacja Belgii zajęła trzecie miejsce na mistrzostwach świata. W meczu o brązowy medal piłkarze Roberto Martineza wygrali z Anglią 2:0.
Belgowie objęli prowadzenie już w 4. minucie. Szybką akcję rozprowadził Romelu Lukaku, którzy dobrze dograł na lewą stronę do Nacera Chadliego, a ten dośrodkował do wbiegającego w pole karne Thomasa Meuniera. Obrońca PSG strzałem z bliska nie dał szans Pickfordowi.
Anglicy po stracie gola nie mieli pomysłu na grę. Atakowali wolno, schematycznie, mieli problem z przebiciem się pod pole karne rywali. Przez całą pierwszą połowę zagrozili bramce Thibaut Courtois tylko raz - z szesnastu metrów niecelnie strzelał Harry Kane. Belgowie sprawiali znacznie lepsze wrażenie - kontrolowali grę i potrafili atakować w urozmaicony sposób. Choć mieli niezłe okazje, to w pierwszej połowie nie potrafili już podwyższyć prowadzenia.
W przerwie Gareth Southgate dokonał dwóch zmian - na boisku pojawili się Jesse Lingard i Marcus Rashford, którzy zmienili Danny'ego Rose'a i Raheema Sterlinga. Gra Anglików się poprawiła, była nieco szybsza, ale wciąż nie przynosiła efektów bramkowych. Belgowie szans szukali w szybki akcjach. Po jednej z nich Kevin De Bruyne świetnie podał do Lukaku, ale ten w sytuacji sam na sam z Jordanem Pickfordem... źle przyjął piłkę.
Anglicy mogli wyrównać w 70. minucie. Po dwójkowej akcji z Rashfordem w świetnej sytuacji znalazł się Dier, podciął piłkę nad wychodzącym Courtois, ale piłkę sprzed linii bramkowej wybił Toby Alderweireld.
Napór Anglików rósł, ale to Belgowie byli bliżej strzelenia gola. W 80. minucie po świetnej kontrze Dries Mertens wrzucił piłkę do Meuniera, ale jego potężny strzał z woleja odbił Pickford. Dwie minuty później Belgia zadała decydujący cios. Podawał Kevin De Bruyne, w pole karne wpadł Eden Hazard i strzałem w krótki róg zdobył drugą bramkę dla swojej drużyny.
W końcówce meczu wynik nie uległ zmianie. Dla Belgów trzecie miejsce to największy sukces w historii startów na mistrzostwach świata. Anglicy zajęli czwarte miejsce po 28 latach przerwy.
Kamil Kaczmarek14 Jul 2018 · 17:51