Belinda Bencić mistrzynią olimpijską w tenisie! Kolejne złoto dla Szwajcarii

Mai Groves / shutterstock.com
Belinda Bencić została mistrzynią olimpijską w tenisie. Szwajcarka wygrała w finale z Marketą Vondrousovą 7:5, 2:6, 6:3.
Pierwszy set był nerwowy, ale też bardzo zacięty. Lepiej zaczęła Bencić, która prowadziła 2:0. Czeszka szybko wyrównała stan gry.
W pierwszym secie obie zawodniczki nawzajem się przełamywały. Bardziej skuteczna była ostatecznie Bencić.
Drugi set należał do Vondrousovej, która odebrała rywalce serwis już w drugim gemie. Później kontrolowała grę i jeszcze raz przełamała Bencić. Wygrała pewnie - straciła tylko dwa gemy.
Decydujący set był nerwowy. Było dużo błędów i przełamań. Od stanu 3:3 sprawy w swoje ręce wzięła Bencić, która wygrała wszystkie gemy do końca meczu.
Dla Szwajcarii to już dziesiąty medal w Tokio. Trzy z nich są złote - poza Bencić zdobyli je kolarka górka Jolanda Neff i strzelczyni Nina Christen.
Marcin Karbowski31 Jul 2021 · 17:38
Źródło: tvpsport.pl