Benfica została wicemistrzem Portugalii i zagra o Ligę Mistrzów

ninopavisic/Shutterstock
Benfica Lizbona pokonała u siebie Moreirense FC 1:0 w niedzielnym meczu ostatniej kolejki rozgrywek portugalskiej Primeira Ligi.
Na Estadio da Luz zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył siedem minut po przerwie strzałem z rzutu karnego Brazylijczyk Jonas. "Orły" dzięki tej wygranej awansowały na drugie miejsce w tabeli i zagrają w eliminacjach Ligi Mistrzów.
Tytuł wcześniej zapewniło sobie FC Porto. "Smoki" zapewniły sobie w ten sposób występy w fazie grupowej przyszłej edycji Ligi Mistrzów.
Portugalię w Lidze Europy reprezentować będą czwarty ostatecznie Sporting Braga i trzeci w tabeli Sporting Lizbona. Obie drużyny przegrały swoje mecze w ostatniej kolejce.
"Os Arcebispos" ulegli na wyjeździe Rio Ave 0:1, natomiast stołeczne "Lwy" przegrały również na wyjeździe z MarĂ­timo Funchal 1:2, tracąc drugiego gola już w doliczonym czasie gry.