Beniaminek przegrał w końcówce z mistrzem Holandii

kivnl / shutterstock.com
Fortuna Sittard uległa przed własną publicznością PSV Eindhoven 1:2 (0:1) w sobotnim meczu drugiej kolejki holenderskiej Eredivisie.
Obrońcy tytułu objęli prowadzenie niespełna kwadrans przed przerwą, kiedy to na listę strzelców wpisał się z bliska Meksykanin Hirving Lozano. Szesnaście minut po zmianie stron wyrównał Amerykanin Andrija Novakovich.
Losy konfrontacji rozstrzygnął już w doliczonym czasie gry sprytnym, płaskim strzałem w krótki róg rezerwowy Belg Dante Rigo.
Dzięki drugiej wygranej w sezonie zespół z Brabancji objął samodzielne prowadzenie w tabeli. Beniaminek doznał natomiast pierwszej porażki i spadł na trzynastą lokatę w klasyfikacji.
* * * * * *
Wyniki pozostałych zakończonych spotkań 2. kolejki:
FC Groningen - Willem II Tilburg 0:1 (0:1)

Bramka: Crowley 33.
NAC Breda - BV De Graafschap 3:0 (1:0)

Bramki: te Vrede 43, Mets 50, Nijholt 65
VVV Venlo - Ajax Amsterdam 0:1 (0:0)

Bramka: Tadic 88-karny.
Heracles Almelo - ADO Den Haag 4:2 (3:2)

Bramki: Peterson 3-karny, 68, Van Hintum 7, Dalmau 43 - Malone 12, Breukers 38-samobójcza.