Beniaminek wyraźnie słabszy od Atalanty

cristiano barni/Shutterstock
Benevento Calcio uległo przed własną publicznością Atalancie Bergamo 0:3 (0:1) w pierwszym środowym meczu 33. kolejki włoskiej Serie A.
Na Stadio Ciro Vigorito prowadzenie przyjezdnym do przerwy zapewnił z bliska Remo Freuler. Cztery minuty po zmianie stron podwyższył efektownym strzałem z pola karnego Musa Barrow. Przy trafieniach Szwajcara i Gambijczyka asystował Bryan Cristante.
Po zmianie stron sukces gospodarzy pogrążył jeszcze Alejandro Gomez. Argentyńczyk przeprowadził kapitalny indywidualny rajd i po minięciu trzech rywali nie dał również szans golkiperowi beniaminka.
Zespół z Kampanii po czwartej porażce w sześciu ostatnich meczach nadal zamyka stawkę. Drużyna z Lombardii natomiast wygrała po raz czternasty w bieżących rozgrywkach i przesunęła się na siódmą lokatę w klasyfikacji.