Beniaminek zakończył dobrą serię Stade Rennes

Kuso, wikipedia
Racing Strasbourg pokonał przed własną publicznością Stade Rennes 2:1 (1:0) w sobotnim spotkaniu 13. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade de la Meinau prowadzenie miejscowym do przerwy zapewnił w sytuacji sam na sam Jeremy Blayac. Osiem minut przed końcem podwyższył głową Stephane Bahoken. Minutę przed końcem kontaktową bramkę sprytną podcinką nad bramkarzem uzyskał Adrien Hunou, ale na więcej przyjezdnych nie było już stać.
Dzięki trzeciej wygranej w sezonie beniaminek z Alzacji opuścił strefę spadkową i przesunął się na siedemnaste miejsce w tabeli.
Zespół z Bretanii, który kończył zawody w osłabieniu, po trzech kolejnych zwycięstwach doznał natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i spadł na jedenastą lokatę w klasyfikacji.