Bereszyński do Kownackiego i... gol! Linetty też z asystą. Polacy błysnęli w zwycięskim meczu Sampdorii [VIDEO]

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Bartosz Bereszyński zaliczył asystę przy golu Dawida Kownackiego dla Sampdorii Genua. Otwierającym podaniem popisał się też Karol Linetty, który wypracował bramkę dla Fabio Quagliarelli. Drużyna Polaków wygrała u siebie z Cagliari 4:1.
Trener Marco Giampaolo w składzie na dzisiejsze spotkanie znalazł miejsce dla trójki reprezentantów Polski: na prawej obronie biegał Bartosz Bereszyński, w środku pola pracuował Karol Linetty, a w ataku partnerem doświadczonego Fabio Quagliarrelli był Dawid Kownacki.
Sampdoria objęła prowadzenie w 7. minucie po golu Denisa Preata. Blisko dwadzieścia minut później wynik podwyższył Quagliarella, któremu piłkę wyłożył Linetty.
Ostatni z wymienionych wpisał się na listę strzelców w 45. minucie meczu. Przy jego trafieniu asystę zaliczył Bartosz Bereszyński.
Dla Kownackiego to czwarty gol w dziewiętnastym meczu w tym sezonie Serie A. Były piłkarz Lecha najczęściej był jednak tylko rezerwowym i na boisku zazwyczaj pojawiał się w drugich połowach spotkań.
Po przerwie honorowe trafienie dla gości zaliczył Leonardo Pavoletti. Wynik w końcówce ustalił Gaston Ramirez.