Betis rozbił Espanyol na własnym stadionie

Erbudetriana, wikipedia
Betis Sewilla rozbił u siebie Espanyol Barcelona 3:0 (1:0) w ostatnim sobotnim meczu 29. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Benito Villamarin prowadzenie gospodarzom do przerwy zapewnił strzałem głową z bliska Dominikańczyk Junior Firpo.
Jedenaście minut po zmianie stron podwyższył płaskim strzałem w długi róg z narożnika pola karnego Algierczyk Ryad Boudebouz. Sukces przypieczętował jeszcze niespełna kwadrans później uderzeniem pod poprzeczkę Francis Guerrero.
Dzięki trzynastej wygranej w sezonie "Verdiblancos" z Andaluzji umocnili się na ósmym miejscu w tabeli. "Papużki" z Katalonii doznały natomiast dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na trzynastej lokacie.