Betis Sevilla pokonał Leganes na własnym stadionie

Real Betis Balompie pokonał przed własną publicznością CD Leganes 3:2 (2:1) w poniedziałkowym meczu 19. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Pierwsza bramka na Estadio Benito Villamarin padła w 20. minucie, a jej autorem był Cristian Tello. Hiszpan dopadł do piłki odbitej przez golkipera rywali i wpakował ją do siatki.
Drugą bramkę dla gospodarzy zdobył w 40. minucie Joaquin, który wykorzystał podanie Antonio Adana i uderzył w prawy róg bramki. Jeszcze przed przerwą goście strzelili gola kontaktowego, kiedy w 44. minucie potężnym strzałem z dystansu popisał się Gerard Gumbau.
Po zmianie stron przyjezdni zdołali doprowadzić do wyrównania za sprawą trafienia Javiera Eraso, który umieścił futbolówkę w siatce uderzeniem z bliskiej odległości. Szalę zwycięstwa na rzecz ekipy z Sewilli przechylił w 83. minucie Ruben Castro, zamieniając rzut karny na gola.
Podopieczni Quique Setiena zajmują obecnie siódme miejsce w tabeli La Liga, z kolei piłkarze Asiera Garitano plasują się na 13. pozycji.