Betis z awansem do 1/8 finału

nikopavisic / shutterstock.com
W rewanżowym meczu 1/16 Pucharu Króla Betis Sewilla wygrał u siebie z Racingiem Santander 4:0 i zapewnił sobie awans do następnej fazy.
Gospodarze pierwszą bramkę zdobyli w 32. minucie za sprawą Antonio Barragan, który wykorzystał podanie Cristiana Tello.
Po przerwie zespół Betisu zdołał jeszcze podwyższyć prowadzenie. Tuż przed upływem godziny gry rzut karny na gola zamienił Antonio Sanabria. W 69. minucie z kolei Sergio Leon podwyższył wynik na 3:0. Drugą asystę zaliczył Tello.
W 89. minucie natomiast Giovani Lo Celso ustalił rezultat spotkania na 4:0. Po raz trzeci autorem decydującego podania był Tello.
W pierwszym meczu Betis wygrał 1:0 i po kolejnym zwycięstwie, tym razem na własnym boisku zapewnił sobie udział w najlepszej szesnastce Pucharu Króla.
Wcześniej do 1/8 finału awansowały również: Valencia CF, Getafe CF, CD Leganes, Espanyol Barcelona, Atletico Madryt, Girona FC, Sevilla FC, Villarreal CF, Real Sociedad, FC Barcelona, Real Valladolid, Levante UD, Real Madryt, Sporting Gijon i Athletic Bilbao.