Bezbłędni Boruc i Fabiański [OCENY]

Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
Swansea Łukasza Fabiańskiego wygrało 1-0 z WBA, zaś Bournemouth Artura Boruca zremisowało 0-0 z Crystal Palace. Obaj nasi bramkarze zachowali więc czyste konta i mogą być zadowoleni ze swoich występów w "Boxing Day".

Nieco pecha miał Fabiański, który w 35 minucie gry zderzył się z rywalem i przez pewien czas leżał na murawie, ale ostatecznie dokończył spotkanie. I dobrze - za swój występ został oceniony na 3,5 gwiazdki (na 5 możliwych) przez serwis Goal.com. Nikt z grających w tym meczu zawodników nie otrzymał lepszej noty.

Równie dobrze ocenił go statystyczny serwis WchoScored.com, przyznając ocenę 7,6 - drugą najlepszą w zespole. Jego vis-a-vis zakończył mecz z notą ledwie 5,2. Przy strzałach WBA Fabiański musiał interweniować trzykrotnie i za każdym razem wychodził z sytuacji zagrożenia obronną ręką. Golkiper miał też 61% skuteczności podań, przy 40% stojącego między słupkami gości Myhilla.

Dobrze spisał się również Artur Boruc - pracy miał nieco mniej, ale gdy już musiał, zachowywał się bardzo pewnie. Jak w 9 minucie, gdy po rzucie rożnym przy słupku uderzył Delaney, a nasz reprezentacyjny bramkarz popisał się znakomitą interwencją. W końcówce wybronił jeszcze sytuację Chamakha, a przez cały mecz wykazywał się skutecznymi wyjściami z bramki i spokojnymi interwencjami na przedpolu. Goal.com nagrodził go za to trzema gwiazdkami. Polak miał też aż 71% skuteczności podań przy tylko 36% golkipera gości.