Beznadziejne Napoli Gennaro Gattuso z trzecią porażką z rzędu. Pewna wygrana Fiorentiny w Neapolu [WIDEO]

Gennaro Di Rosa / Shutterstock.com
SSC Napoli przegrało z ACF Fiorentiną 0:2 (0:1) w meczu 20. kolejki Serie A.
Gospodarze znajdują się w wyraźnym dołku. Wydaje się, że Gennaro Gattuso przeniósł bezbarwny system gry z AC Milanu do SSC Napoli.
Dzisiaj jego piłkarze ponieśli trzecią porażkę z rzędu, a czwartą w pięciu ostatnich spotkaniach ligowych. W tym czasie zdołali pokonać jedynie Sassuolo, a przegrali z Parmą, Interem, Lazio i teraz z Fiorentiną. Jeśli zawodnicy Gattuso chcą wyjść z kryzysu, muszą to zrobić szybko - w następnej kolejce zmierzą się bowiem z Juventusem.
Choć gospodarze zdecydowanie częściej byli przy piłce, to nie dało im to kompletnie nic. Gole strzelali tylko przyjezdni.
W 26. minucie prowadzenie gościom zapewnił Federico Chiesa.
Kilkanaście minut przed końcem gola na 0:2 zdobył Dusan Vlahović, który tym samym ustalił końcowy wynik meczu.
Arkadiusz Milik (cały mecz) i Piotr Zieliński (grał do 64. minuty) wyszli w pierwszym składzie SSC Napoli. W wyjściowej jedenastce gości wystąpił Bartłomiej Drągowski, zaś Szymon Żurkowski przesiedział 90 minut na ławce.