Białkowski wpuścił gola, zwycięstwo Ipswich Town

Piłkarze Ipswich Town pokonali przed własną publicznością Reading FC 2:1 (0:0) w spotkaniu 29. kolejki angielskiej Championship.

Na Portman Road cały mecz między słupkami miejscowej drużyny zaliczył Bartosz Białkowski. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie.

Prowadzenie dla gospodarzy zdobył dwanaście minut po przerwie Szkot Ryan Fraser. Wyrównał dwanaście minut później z rzutu karnego Jamajczyk Garath McCleary. Bramkę na wagę trzynastej wygranej w sezonie dla ekipy z hrabstwa Suffolk zdobył dopiero w ostatniej minucie Brett Pitman.

Dzięki niej "The Tractor Boys" awansowali na szóste miejsce w tabeli. "Royals" natomiast doznali dwunastej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na szesnastą pozycję w klasyfikacji.